Rezervácia termínu

Fyzioterapia

Fyzioterapeuti v našich centrách sú pripravení pomôcť vám, ak vás trápia bolesti kĺbov, svalov, krčnej chrbtice, chrbta alebo krížov. Sedavé zamestnanie podobne ako fyzicky namáhavá práca môže spôsobiť nepríjemné bolesti pohybového aparátu, ktoré častokrát vyústia v akútne zranenia. Ak ste začali pociťovať obmedzenie v rozsahu pohybu či vykonávaní činností, objednajte sa k nám, radi vám pomôžeme.

Prečo zájsť na fyzioterapiu k nám

 

Naším cieľom je poskytnúť kompletnú terapiu a prevenciu s individuálnym prístupom pre každého klienta. V našom centre vám na základe kineziologického rozboru, ktorý zahŕňa odobratie anamnézy, vyšetrenie pohybového systému, stanovenie diagnózy a liečebného postupu, zostavíme osobný individuálny program terapie. Pracujeme s rôznymi metodikami, postupmi a technikami fyzioterapie podľa potreby klienta.  Čo ponúkame?

 

  • Prevenciu voči ochoreniam pohybového aparátu
  • Riešenie bolesti a disbalancie
  • Dlhoročné skúsenosti v oblasti fyzioterapie 
  • Individuálny prístup ku každému klientovi

 

Kedy potrebujete služby fyzioterapeuta?

 

Znižujete svoj pohybový rozsah v dôsledku chronickej bolesti alebo vás opakovane bolieva chrbát, krk či kríže pri určitých činnostiach? Nečakajte, že to zmizne zo dňa na deň a natrvalo. Ak aj bolesť ustúpi, po čase sa vráti a väčšinou intenzívnejšia. Využite niektorú z našich služieb a dosiahnite opätovnú funkčnosť celého pohybového systému.

 

Klasická masáž

Ako isto viete, veľkým benefitom klasickej masáže je predovšetkým hĺbkové uvoľnenie. Dobrý masér dokáže aktivovať celkový krvný a lymfatický obeh, ktorý následne zlepšuje okysličenie organizmu a odplavenie škodlivých látok z tela. Tým sa zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly. V neposlednom rade pozitívne pôsobí proti stresu, odbúrava napätie, napomáha k psychickej rovnováhe. 

 

Bankovanie

Bankovanie si za posledné roky získalo veľkú popularitu obzvlášť vďaka svojim lokálnym účinkom. Slabý podtlak pri bankovaní stimuluje podkožné kapiláry, čo aktivuje cievy vo svaloch a dokáže odstrániť bolesť,svalové spazmy a stuhnuté miesta. Bankovanie má svoj vplyv aj na kĺby napr. pri chronickom reumatizme dokáže prekrviť postihnuté kĺby. Okrem lokálnych účinkov stoja za zmienku aj celkové účinky bankovania, ako napríklad čistenie krvi a stimulácia nervového systému.

 

Manuálna lymfodrenáž

Manuálna lymfodrenáž je typ masáže, ktorá priaznivo pôsobí na lymfatický systém. Zlepšuje jeho funkciu a urýchľuje odtok únavových a toxických látok z tela. Pomocou tejto metódy sa z tela odplavuje prebytočná tekutina a odpadové látky, čím sa organizmus detoxikuje a posilňuje imunitný systém. Takáto masáž dokáže zmierniť až pozastaviť celulitídu.

 

SM systém

SM Systém, ktorého autorom je lekár MUDr. Richard Smíšek predstavuje systematické cvičenia zamerané na pohybový aparát človeka; predovšetkým chrbticu. Spája rehabilitačnú liečbu s prevenciou, regeneráciou a kondičným tréningom v jednotnom metodickom postupe.

 

Bolí vás chrbát alebo chcete jednoducho zrelaxovať? Prezrite si dostupné termíny a navštívte nás. Tešíme sa na vás.

 

© 2022 Winmed centrum
Created by SVKmedia