Rezervácia termínu

Tecar SIN N-FI

Prenosný highendový medicínsky prístroj. Okrem špičkovej a overenej kombinácie diatermie Tecar s ultrazvukom pre efektívnu liečbu rôznych typov zranení, regeneráciu po výkone a prípravu športovcov na výkon umožňuje aplikovať do tkanív liečivá na báze N-FI ako sú TriJALUX a ArtosikJALUX.

INDIKÁCIE
 • REGENERÁCIA PO ZÁŤAŽI
 • LYMFODRENÁŽ
 • DISTORZIA ČLENKA lANTI-EDEMATÓZNA LIEČBA
 • MYOFASCIÁLNA TERAPIA
 • SPÚŠŤACIE BODY
 • BOLESTIVÉ ZRANENIA SVALOV A ŠLIACH
 • BOLESTI CHRBTA, PUBALGIA
 • BOLESTI KOLENA PO ZÁŤAŽI
 • EPIKONDYLITÍDA
 • FIBRÓZA – TENDINITÍDA - BURSITÍDA – ZÁPAL
 • ACHILOVEJ ŠLACHY

 

TECAR terapia je nová terapeutická metóda, ktorá využíva liečebný účinok hĺbkovej biostimulácie metabolických procesov v bunkách svalov, väzív a kĺbov a sprievodný vplyv ENDOGÉNNEHO tepla, ktoré na rozdiel od iných foriem termoterapie pôsobí do hĺbky a v hĺbke, pretože sa vytvára priamo v biologických tkanivách a nie na povrchu. 

Fyzikálny model označovaný ako rezistívna „odporová“ a kapacitívna „vodivá“ stimulácia (TECAR – Therapy Capactive And Resistive) využíva princíp a vlastnosti kondenzátora. Ide o zariadenie pozostávajúce z dvoch vodivých prvkov – ošetrovacích hlavíc - umiestnených oproti sebe a oddelených izolátorom - ľudské telo. Vysokofrekvenčné (480kHz) striedanie nábolov a vzájomná príťažlivosť medzi opačnými nábojmi spôsobuje pohyb všetkých polárnych molekúl v ľudskom tele a zvýšenie hustoty náboja v blízkosti elektródy. V biologickom tkanive, ktoré je vystavené striedaniu polarity náboja na povrchu elektródy, dôjde k pohybu polárnych iónových molekúl s následným endogénnym tepelným účinkom vďaka fyzikálnemu „ Joulovmu efek tu “ – zahrievanie pohybom a vzájomným trením molekúl. V pulznom režime, tzv. „ duty cykle “ sa energetický prenos uskutočňuje v kapacitnom „ CAPACITIVE “ režime v povrchovej ploche so selektívnym pôsobením na mäkké tkanivá, bohaté na obsah vody, ako je tukové tkanivo, sval, žilový lymfatický systém, chrupavka. V kontinuálnom režime, prenos energie prebieha v odporovom „RESISTIVE “ režime s koncentráciou iónových nábojov v blízkosti hlbších tkanív s najvyšším odporom, nízkym obsahom vody a hlbším, ako sú kosti, kapsuly, šľachy, svalová fascia.

 

TECAR terapia reaktivuje bunkový metabolizmus, zvyšuje priepustnosť transportných kanálov bunkovej membrány a tým zrýchľuje elimináciu toxínov a proces hojenia. Stimuluje z povrchu dolu do hlbších vrstiev, ako žiadna iná forma fyzikálnej terapie, ktorá vykonáva svoju účinnosť v oblasti pohybového aparátu.

 

Biologické ÚČINKY TECAR terapie

 

BIOSTIMULAČNÝ EFEKT

Zvýšenie prechodu elektrolytov Diatermická stimulácia Tecar mení v ošetrovanom tkanive polarizáciu bunkových membrán. Výsledný tok elektrolytov uľahčuje transmembránovú výmenu v bunke, vyvažuje intra a extracelulárnu tekutinu a reaktivuje metabolické procesy.

 

ANALGETICKÝ EFEKT

Inhibícia prenosu bolesti, +++ endorfíny Energia terapie TECAR ovplyvňuje periférny nervový systém a vnímanie bolesti. Hyperpolarizácia rýchlych vlákien vyvolaná rýchlym striedaním náboja magnetického poľa inhibuje priechod signálov bolesti. To vedie k ústupu bolesti a návratu pocitu pohody pre pacienta.

 

UVOĽNENIE SPAZMOV

Zvýšenie prekrvenia – oxygenácia TECAR stimuláciou vyvolaný následný elektrolytický pohyb polárnych molekúl spôsobuje lokalizované zvýšenie teploty. Výsledná vazodilatácia vedie k zvýšenému prekrveniu. Oblasti so zlým prietokom krvi kvôli kontraktúre (trigger pointy, spazmy) alebo svalovej fibróze sú vďaka okysličeniu svalov uvoľnené.

 

ANTI-EDEMATÓZNY EFEKT

Vaskularizácia a vazodilatácia (termoregulácia) Lokalizované zvýšenie pohybu molekúl a teploty tkanív stimuluje cirkuláciu prostredníctvom termoregulácie. Okamžitým účinkom je silná vaskularizácia a vazodilatácia v ischemických oblastiach, ktorá spôsobuje okamžité zvýšenie prietoku krvi a lymfy a tým rezorpciu a odplavenie edému.

© 2022 Winmed centrum
Created by SVKmedia